• Mistrzostwa 30 listopada

Decyzją Zarządu Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego, Miłosz Wiek - zawodnik MUKS UNIA Busko-Zdrój został powołany do Kadry Wojewódzkiej Młodzików. 

13 letni zawodnik szkoli swoje umiejętności pływackie w klubie od 4 lat. Jego pierwszym trenerem była Jolanta Gluzicka, potem Zbigniew Styczyński a teraz Adrian Szumilas. Najlepsze wyniki zdobywa w kraulu i w stylu motylkowym. W ubiegłym roku był brązowym medalistą Zimowych Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego na dystansie 400 m stylem dowolnym

Liczba zawodników powołanych do kadry uzależniona jest od przyznanych miejsc przez Świętokrzyską Federację Sportu. Weryfikacja zawodników odbywa się na podstawie "zestawu prób sprawności fizycznej", na którą składają się: próba sprawności stylem własnym, wszechstronność stylowa - osiągnięcie wymaganego czasu na poziomie klasy sportowej oraz wytrzymałość tlenowa (przy dystansie 400 m stylem dowolnym). Ostateczny skład kadry wojewódzkiej zatwierdzi Zarząd Świętokrzyskiego Związku Pływackiego po II Rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików.

Pierwsze zgrupowanie kadry wojewódzkiej odbyło się w majowy weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie Miłosz wraz z najlepszymi świętokrzyskimi pływakami w kategorii wiekowej młodzik (12 - 13 lat) szkolił swoje umiejętności na olimpijskiej pływalni Rawszczyzna.

Gratulujemy zawodnikowi i trenerowi awansu :)

UMiG Busko Zdrój "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie sportowej pływanie" jest współfinansowane ze środków Gminy Busko - Zdrój "