• Mistrzostwa 30 listopada

Zawodnicy MUKS UNIA Busko-Zdrój po kolejnej - 3 Rundzie rozgrywek w ramach Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej pną się ku podium w klasyfikacji drużynowej.  W zawodach, które odbyły się 6 kwietnia na Pływalni Miejskiej im. Stefana Komendy w Busku - Zdroju uplasowali się na 4 miejscu (za KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Koroną Swim - Kielce oraz Barakudą Starachowice) spośród 11 klubów pływackich województwa świętokrzyskiego.

Otwarcia zawodów dokonali zaproszeni goście - Michał Maroński - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Robert Burchan - Przewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. 193 pływaków w wieku 9 - 11 lat rywalizowało w dwunastu konkurencjach indywidualnych oraz w wyścigach sztafetowych.

Unię Busko-Zdrój reprezentowała drużyna trenowana przez Michała Majewskiego: Weronika Kuc, Magdalena Wróbel, Magdalena Grochowina, Julia Lackorzyńska, Artur Władny, Ewa Sroka, Oliwia Wnuk, Antoni Krzak, Julia Kubala, Zuzanna Szybajło, Amelia Ściubisz, Zuzanna Zalewska, Paulina Rączka i Franciszek Gawlik.

Spośród naszych zawodników na podium stanęła 11 letnia Weronika Kuc wygrywając wyścig na dystansie 50 m stylem motylkowym, była również druga odcinku 50 m stylem klasycznym.

Jej rówieśnik - Franciszek Gawlik pokonał rywali płynąc 100 m stylem grzbietowym, zajmując 1 miejsce. Oprócz tego uplasował się na drugiej pozycji na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Dziewięcioletnia Zuzanna Szybajło zajęła drugie miejsce za dystans 50 m stylem grzbietowym.

Czworo zawodników stanęło tuż obok podium z wysoko punktowanymi miejscami: Antoni Krzak zdobył czwarte miejsce za dystans 50 m stylem motylkowym, Ewa Sroka - dwa razy była piąta za dystanse 200 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem motylkowym, Oliwia Wnuk - szósta za dystans 200 m stylem dowolnym a Amelia Ściubisz również z szóstą pozycją uplasowała się po wyścigu na 50 m stylem grzbietowym.

Sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Ewa Sroka, Franciszek Gawlik, Antoni Krzak i Weronika Kuc zajęła 6 miejsce.

Pozostali zawodnicy w dużej mierze poprawili swoje rekordy życiowe.

Kolejne zawody w ramach Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej odbędą się we wrześniu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jednak pływacy nie zwalniają tempa, gdyż przygotowują się do Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci 10 - 11 lat. Zawody rangi mistrzowskiej odbędą się na przełomie maja i czerwca na Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju.

Podczas zawodów odbyła się zbiórka pieniędzy dla ratowania życia Sebastiana Terpińskiego, czteroletniego mieszkańca naszego miasta, dla którego jednym ratunkiem jest skomplikowana operacja serca w USA. Serdecznie dziękujemy wszystkim klubom biorącym udział w zawodach oraz kibicom drużyn za udzielone wsparcie.

Sponsorem buskich pływaków jest Dolina Nidy oraz Grupa PSB i Sklepy Mrówka.
Wszystkie aktualności klubu dostępne na fb: www.facebook.com/uniabusko oraz na stronie unia.busko.pl

Zadanie publiczne "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie sportowej pływanie" jest współfinansowane ze środków Gminy Busko-Zdrój.

galeria

UMiG Busko Zdrój "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie sportowej pływanie" jest współfinansowane ze środków Gminy Busko - Zdrój "