• amelka
  • buskowianka

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Przydatne Strony

 

Sponsorzy

 Mastergrupa

 

 marek

Buscy pływacy startowali w kolejnej - 2 rundzie Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. W zawodach startowało 195 zawodników z 12 klubów pływackich zrzeszonych w Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływackim.

Zawody te odbyły się 9 marca na Pływalni Miejskiej w Końskich. Rywalizacja pływaków w wieku 9 - 11 lat stoczyła się podczas 386 startów i 34 sztafet. Unię Busko-Zdrój reprezentowali: Oliwia Wnuk, Ewa Sroka, Zuzanna Szybajło, Julia Lackorzyńska, Zuzanna Zalewska, Antoni Krzak, Natan Błasiński, Weronika Kuc, Magdalena Wróbel i Franciszek Gawlik.  Najlepszym startem dla naszych zawodników okazał się wyścig na 200 m stylem klasycznym, po którym Weronika Kuc stanęła na drugim miejscu na podium, była też 5 na dystansie 100 m stylem dowolnym. Poza nią zawodnicy zdobyli wysoko punktowane miejsca, które uplasowały ich na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej: 
Zuzanna Szybajło - 4 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym,
Julia Lackorzyńska - 5 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym,
Ewa Sroka - 6 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym,
Franciszek Gawlik - 5 miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym i 6 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym.
W sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym ekipa w składzie Zuzanna Szybajło, Magdalena Wróbel, Oliwia Wnuk i Ewa Sroka zajęła 5 miejsce.

W zestawieniu najlepszych wyników według punktów Weronika Kuc swoim startem na 200 m stylem klasycznym uplasowała się na 10 pozycji. Udany wyścig Franciszka Gawlika na 100 m stylem dowolnym pozwolił mu na zajęcia 12 miejsca w zestawieniu mężczyzn tego samego rankingu.

Zawodnicy trenowani przez Michała Majewskiego osiągają coraz lepsze czasy, co dobrze rokuje na następne zawody. Praca podczas treningów nad techniką stylów pływackich i szybkością pokonywanych dystansów zaczyna przynosić efekty co widać na osiąganych przez zawodników tzw. życiówkach.

Sponsorem buskich pływaków jest Dolina Nidy oraz Grupa PSB i Sklepy Mrówka.
Wszystkie aktualności klubu dostępne na fb: www.facebook.com/uniabusko oraz na stronie unia.busko.pl

 

UMiG Busko Zdrój "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie sportowej pływanie" jest współfinansowane ze środków Gminy Busko - Zdrój "