• amelka
  • buskowianka

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Przydatne Strony

 

Sponsorzy

 Mastergrupa

 

 marek

Najstarsi buscy pływacy rozpoczęli zmagania w Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej. Pierwsza, z sześciu rund Dużej Ligi  w tym roku odbyła się 16 lutego na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W zawodach wzięła udział grupa zawodników 12 letnich i starszych trenowana przez Adriana Szumilasa: Angelika Brutkowska, Anna Kawecka, Michalina Kuc, Amelia Kwiatkowska, Jan Lis, Mieszko Papier, Mikołaj Przodo, Maria Rusak, Milena Skoczylas, Maciej Służalski, Kacper Stępień, Magdalena Walczak i Miłosz Wiek. Rywalizowali oni ze 152 pływakami z 9 klubów: KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyki, LKS Delfin Połaniec, MUKP Korona Swim Kielce, MUKP Orka MOSiR Kielce, MUKS FOKA Sandomierz, MUKS UNIA Busko-Zdrój, SKP Barakuda Starachowice, SL Salos Cortile Kielce, UKS 190 Łódź.

Wypracowana forma na treningach przyniosła bardzo dobre rezultaty. 12 letni zawodnicy: Amelia Kwiatkowska i Mikołaj Przodo, dla których był to pierwszy występ w Dużej Lidze stanęli na podium za dystans 200 m stylem klasycznym. Amelia rozgromiła rywalki wygrywając wyścig,  była również 5 na dystansie 400 m stylem dowolnym. Mikołaj zdobył miejsce drugie.

W kategorii 13 latków Mieszko Papier z bardzo dobrym czasem uplasował się na drugim miejscu w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym. Zajął też piątą lokatę na 400 m stylem dowolnym. Na podium stanął również Miłosz Wiek, który kraulem był trzeci w dystansie 400 m i czwarty na 50 m.

Ponad to, zawodnicy wywalczyli wysoko punktowane miejsca:
Maria Rusak (kategoria open - 15 lat i starsi) - 6 miejsce za dystans 400 m stylem dowolnym,
Michalina Kuc (13 lat) - 4 miejsce za dystans 200 m stylem klasycznym,
Angelika Brutkowska (13 lat) - 5 miejsce za dystans 200 m stylem klasycznym
Kacper Stępień (14 lat) - 4 miejsce za dystans 50 m stylem dowolnym, gdzie zabrakło mu setną sekundy do podium, 5 miejsce za dystans 100 m stylem zmiennym

Sztafeta chłopców ( 4 x 50 m stylem zmiennym) w składzie Mieszko Papier, Mikołaj Przodo, Kacper Stępień, Miłosz Wiek uplasowała się na 4 pozycji w kategorii 14 latków. Dziewczęta na tym samym odcinku (Anna Kawecka, Angelika Brutkowska, Milena Skoczylas, Amelia Kwiatkowska) zdobyły 5 miejsce w kategorii 13 latek.

Kolejne zawody w ramach Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, gdzie wystartują zawodnicy w wieku 9 - 11 lat, odbędą się 9 marca w Końskich. Natomiast 16 marca na pływalni w Busku-Zdroju gościć będziemy pływaków z województwa świętokrzyskiego na 2 Rundzie Dużej Ligi.

Sponsorem buskich pływaków jest Dolina Nidy oraz Grupa PSB i Sklepy Mrówka.
Wszystkie aktualności klubu dostępne na fb: www.facebook.com/uniabusko oraz na stronie unia.busko.pl

galeria

 

UMiG Busko Zdrój "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie sportowej pływanie" jest współfinansowane ze środków Gminy Busko - Zdrój "